Kidolog, ReadKi uygulamasıyla çocuklara güvenli dijital dünyanın kapılarını açıyor

Pedagog onaylı sesli hikayeleri, eğlenceli ve öğretici oyunları, meditasyon pratikleriyle çocuklar için güvenli bir dijital dünya sunan ReadKi, bünyesinde yüzlerce içerik barındırıyor.

Geçtiğimiz aylarda, içerikleri pedagog ve psikolog onayından geçen ReadKi, açık test süreçlerini tamamlayarak milyonlarca çocuğun kullanımına açıldı. 15 Şubat’ta üçüncü yılını tamamlayan Kidolog ekibi tarafından geliştirilen ReadKi, sesli hikayeleri, birbirinden keyifli oyunları ve pratikleriyle çocuklara güvenli bir dijital dünya deneyimi yaşatıyor. Türkiye’nin Sağlık Bakanlığı onaylı ilk ebeveyn platformu olan Kidolog’un tecrübesiyle geliştirilen ReadKi, bünyesindeki yüzlerce içerikle, ebeveynler için de güvenilirliğini kanıtlıyor.

Kidolog’un Bütün Tecrübesi ReadKi’de Hayat Buluyor

Üçüncü yaşını, “Üçüncü yılında üç muhteşem uygulama” mottosuyla kutlayarak, 15-22 Şubat tarihlerini ‘Ebeveynlik Haftası’ olarak ilan eden Kidolog, ebeveyn platformu olarak sunduğu başat uygulamanın yanı sıra, çocuklar için geliştirdiği ReadKi ve evcil hayvanlar için geliştirdiği, dünyanın ilk pet Süper-App’i olan PatiWe’yi de tanıttı. Ebeveynlik alanında bütünleşik bir hizmet sunmayı amaçlayan bu güçlü markanın varlığı, ReadKi’nin nitelik olarak üst seviyelere taşınmasını sağlıyor.

ReadKi Kurucu Ortağı Burak Candan “ReadKi içerisinde yer alan içeriklerin çocuklarımızın geleceğini şekillendirebileceğini biliyoruz. Bu nedenle Kidolog’un bütün tecrübesini uygulamanın özelliklerini geliştirmek için seferber ettik,” diyor.

Çocuklar İçin Güvenli Dijital Dünya

ReadKi’yi rakiplerinden ayıran ve öne çıkmasını sağlayan en önemli özelliklerden biri de güvenli bir dijital dünya vadetmesi. ReadKi uygulamasında yer alan sesli hikayelerin tamamı, alanında uzman Kidolog pedagogları ve çocuk psikologları tarafından onaylanıyor. Bu sayede çocuklar, zararlı olabilecek içeriklerden uzak tutuluyor.

“Hikayelerimiz uzman yazarlar tarafından hazırlandıktan sonra bir kez de editör kadromuz tarafından kontrol ediliyor. Ardından Kidolog pedagogları ve psikologları tüm içeriklerimizi denetliyor. Bu sayede içeriklerde çocuklarımıza zarar verebilecek en ufak hatalı yaklaşımı dahi fark edebiliyoruz,” diyen Proje Yöneticisi Ceren Açelya Özdal, uygulamanın temel amacının çocuklarda yaratıcılığı, hayal gücünü, mutluluğu desteklemek olduğu kadar farklı kültürleri tanıması, ekoloji bilinci oluşturması, insan haklarına saygılı bir birey yetiştirilmesi olduğunu vurguluyor.

İçerik açısından güvenli dijital dünyanın kapılarını aralayan ReadKi, aynı zamanda ekran süresi konusunda da aynı hassasiyete sahip. Ebeveynler, çocuklarının ReadKi’de hangi aşamaya geldiğini kontrol edebiliyor. Ayrıca, belirli bir ekran süresi tanımlanabiliyor. Ebeveyn kilidi sayesinde, çocuklar ayarlara ulaşamıyor ve bunları değiştiremiyor. Dolayısıyla çocuğun dijital dünyada geçirdiği ve neleri incelediği daima kontrol altına alınabiliyor.

Hayal Gücü, Yaratıcılık, Eğlence, Huzur: Hepsi Tek Uygulamada

ReadKi’yi öne çıkaran özelliklerden bir diğeri de içerik konusunda geniş bir yelpazeye sahip olması. Uygulama içerisinde hayal gücü, yaratıcılık, merak gibi duyguları teşvik eden sesli hikayeler yer alıyor. Çocukları bilime ve sanata yönlendiren bu hikayeler, ilerleyen yaşlarda akademik başarılarına da katkı sağlıyor.

Sesli hikayelerin yanı sıra, ReadKi içerisinde birçok eğlenceli oyun bulmak da mümkün. Burada da hikayelerdeki hassasiyet aynı şekilde güdülmüş. Çocukların oyun oynarken aynı zamanda öğrenmesi ve becerilerini geliştirmesi hedeflenmiş.

Çocukların bulabileceği bir diğer içerik ise hayli ilginç: meditasyon. Dünyada son yıllarda bilimsel olarak faydaları kanıtlanmış olan meditasyon pratikleri, çocuklar için de yaygınlaşmaya başladı. Türkiye’de bu işe öncülük eden platformlardan biri de ReadKi. ReadKi içerisinde çocukların anlayabileceği düzeyde, basit meditasyon pratikleri var. Meditasyon pratiklerine dair konuşan Özdal demecinde, “Çocukların da stres yaşayabileceğini, öfkelenebileceğini unutmamak gerek. Meditasyon uygulamaları sayesinde bunları minimize etmek mümkün. Ayrıca bu pratikler daha kaliteli uyku süreleri de sunuyor,” ifadelerine yer verdi.

Özdal uygulamaya dair son olarak şunları söyledi: “Arkasında Kidolog gibi güçlü bir ekibin bulunduğu ReadKi, şimdiden sektörün öncüleriyle rekabet etmeye başladı. Önümüzdeki günlerde dünya çapında milyonlarca kullanıcıya ulaşacağımıza eminim.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x