Abdullah Öcalan’a yeni ‘disiplin’ cezası

Asrın Hukuk Bürosu avukatları, İmralı F Tipi Yüksek Güvenlikli Cezaevi’nde 25 yıldır ağır tecrit koşulları altında tutulan ve 31 aydır hiçbir şekilde haber alınamayan PKK lideri Abdullah Öcalan ile İmralı’da bulunan diğer tutuklular Hamili Yıldırım, Veysi Aktaş ve Ömer Hayri Konar’ın aile görüşlerinin sağlanması talebiyle 10 Ekim’de Bursa İnfaz Hakimliği’ne başvuruda bulundu.

Mezopotamya Haber Ajansı’nda yer alan habere göre, avukatlar yaptıkları başvuruda, aile görüşmelerinin sağlanması, varsa yeni bir “disiplin cezası” soruşturmasının dosya örneğinin verilmesi ve yeni bir “cezanın” varlığı halinde de iptali talebinde bulundu.

YENİ BİR ‘DİSİPLİN CEZASI’

Avukatların başvurusuna 13 Ekim’de yanıt veren İnfaz Hakimliği, Abdullah Öcalan ve diğer tutuklular hakkında verilmiş yeni bir “disiplin cezası” olduğunu belirtti. Ancak verilen bu yeni “disiplin cezasının” ne zaman verildiği, neden verildiği, hangi numara ile verildiğine dair bilgi verilmedi.

Tüm talepleri reddeden hakimlik, “disiplin cezasına” konu olan ve avukatların istediği dosya örneği talebini, “basına yansıyor” gerekçesiyle reddetti. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x