4 kişinin öldüğü sel felaketi eleştirisi ‘provokasyon’muş: ‘İşine bak’

Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Eş Genel Başkanı ve Batman Milletvekili Keskin Bayındır, Batman Büyükşehir Belediyesi kayyımı Ekrem Canalp’a tepki gösterdi. Canalp’ın, 10 gün önce yaşanan sel felaketinde 3’ü çocuk 4 kişinin hayatını kaybetmesine yönelik yapılan eleştirileri “provokatif” olarak nitelendirdi. Bayındır, X (eski adı Twitter) hesabında kayyıma “Şov yapma, işini yap” diyerek tepki gösterdi.

Batman Büyükşehir Belediyesi Kayyımı Ekrem Canalp, dün katıldığı bir toplantıda, 10 gün önce aynı aileden dört kişinin öldüğü sel felaketine ilişkin açıklama yaptı. Canalp, kendisine yöneltilen eleştirilere ilişkin, “Afeti personelimizle çok güzel yönettik. İlk günde sözde siyasetçiler afet yerine gelip provokasyon yaptılar” dedi.

‘GİDECEKSİNİZ’

Bayındır, X hesabında yaptığı paylaşımında şunları söyledi: “Öncelikle her şeyi geçtim, yahu sen kayyımsın kayyım! Daha büyük utanç ne olabilir? Batman halkının iradesine, değerlerine atanmış; istenmediği halde zorla orada duran birisin. Önce bu utançla yüzleş sonra çık ne diyeceksen de! Haddini bil! Siyaset istiyorsan istifa et başvurunu yap. Kirli siyasetle ithamda bulunmuşsun! Firavun sizin elinize su dökerken mi bunları diyorsun? Cenazeler yerde iken ‘oyumuz arttı’ diyenlerden mi öğreneceğiz siyaseti? Boş yapma, karnımız tok. Eşbaşkanlık, bu topraklarda aklının alamayacağı kadar büyük bir değerdir. Onun kumaşı büyük bedeller sonucu dikilmiştir. Boş dediğin eşbaşkanlık koltuğuna atanıp çifte maaş alıyorsun. Madem boş, kalksana? Her şey olursunuz ama rezil olmazsınız değil mi? Sel üzerinden şov yapma. İşini yap. Junior Süleyman olma arzuların olabilir lakin sana pabuç bırakmayız. Bizim elbiselerimizde toz da olur çamur da! Bundan utanmayız. Ama dilimizde çamur olmaz, üzerimizde yolsuzluk, hayatımızda ikiyüzlülük gibi lekeler olmaz. Kar gider, dağ kalır. Buradayız. Ama siz gideceksiniz!”(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x